Grüner Veltliner Loiserberg Kamptal DAC Reserve 2015 JURTSCHITSCH

81,95 zł brutto

Wino białe wytrawne,, ekologiczne. Pełne aromatów owocowych i delikatnym słomkowym kolorze. Zimne, mineralne aromaty, z nutami owoców pestkowych i cytrusów, jak również przypraw ziołowych. Usta żywe i zrównoważone, soczyste i korzenne, delikatnie gorzkawe, z wyraźnymi nutami białego pieprzu, delikatna i ożywcza kwasowość. Wino głębokie, długie i eleganckie.

Więcej szczegółów

Opis

SzczepyGrüner Veltliner
Kraj pochodzeniaAustria
RegionKamptal
Temperatura podawania10 °C
Polecamy do przystawek drobiu, ryb lub dań mięsnych. Nasza wskazówka: bardzo pyszne z serem
Zawartość alkoholu13,00%
Rok produkcji2015
Symbol11540
Pojemność750 ml
Dodatkowe informacjeWino pochodzi z oferty dodatkowej, wymaga sprawdzenia dostępności oraz aktualnego rocznika.
Smakwytrawne
Kolorbiałe
Specjalneekologiczne

Więcej informacji

Zimne, mineralne aromaty, z nutami owoców pestkowych i cytrusów, jak również przypraw ziołowych. Usta żywe i zrównoważone, soczyste i korzenne, delikatnie gorzkawe, z wyraźnymi nutami białego pieprzu, delikatna i ożywcza kwasowość. Wino głębokie, długie i eleganckie.

Wyróżnienia/oceny:

2010 - 91 pkt - Falstaff

2010 - 4 kielichy - ÖGZ, „Österreich beste Weissweine“

2010 – 88 pkt - Wein Plus

 

Weingut Jurtschitsch Sonnhof położony jest w Langenlois – mieście skupiającym największą ilość winiarzy w Austrii – w regionie Kamptal.
Nazwa gwarantująca najwyższą jakość… napisał o Weingut Jurtschitsch Sonnhof popularny przewodnik winiarski – Gault Millau. Pierwsze pisemne wzmianki o posiadłości pochodzą z roku 1541, gdzie wspomina się o „domu przy klasztorze”. Do XVII wieku służył on jako dziedziniec gospodarczy sąsiadującemu obok zakonowi franciszkanów. Od roku 1868 posiadłość znajduje się nieprzerwanie w rękach rodziny Jurtschitsch.
Na 74 hektarach najlepszych parceli w Langenlois (Zöbinger Heiligenstein, Dechant, Käferberg, Lamm, Loiserberg), uprawa winorośli białych zajmuje 75% powierzchni.
Już od lat 70-tych ziemia w winnicach wzbogacana była w składniki odżywcze tylko poprzez kompost i sianie traw pomiędzy rzędami. Wina pochodzące ze zbioru 2010 są pierwszymi certyfikowanymi winami z produkcji ekologicznej.
Od roku 1972 winiarnia prowadzona była przez 3 braci: Edwina, Paula i Karla Jurtschitsch, a w roku 2009 odpowiedzialność za produkcję przejął syn Edwina - Alwin Jurtschitsch.

Sonnhof ze swoją 700-letnią piwnicą należy z pewnością do najbardziej imponujących winiarni
w Austrii.

____________________________________________________
Wino pochodzi z oferty dodatkowej, wymaga sprawdzenia
dostępności oraz aktualnego rocznika.
Czas realizacji dostawy od 2 do 14 dni.

biuro@austrovin.pl
tel. 603 999 715

Prosimy o kontakt, jeżeli poszukujecie Państwo inne wina tego producenta.

30 innych produktów w tej samej kategorii: