Mavie 2017 MÜNZENRIEDER

62,52 zł brutto

Wina czerwone wytrawne. Głęboki rubinowy granat, aromaty czarnej porzeczki, korzenne z nutą gorzkiej czekolady i dębu. Wino gęste i skoncentrowane, mocne taniny, długie owocowe zakończenie, duży potencjał. Leżakowało 12 miesięcy w dębowych beczkach barrique.

Więcej szczegółów

Opis

Kraj pochodzeniaAustria
RegionNeusiedlersee
Zawartość alkoholu13,50%
Rok produkcji2017
Pojemność750 ml
Dodatkowe informacjekorek naturalny
Smakwytrawne
Kolorczerwone

Więcej informacji

Wyróżnienia/oceny:

2009 – 91 pkt Falstaff
2008 – 88 pkt Falstaff
2007 – 90 pkt Falstaff

Winnice rodziny MÜNZENRIEDER położone są w Apetlon, w samym sercu Parku Narodowego Neusiedlersee – Seewinkel. Powierzchnia uprawy winorośli wielkości 23 hektarów jest w 30% obsadzona białą winoroślą i w 70% krzewami ciemnej winorosli. Ze względu na niepowtarzalne warunki klimatyczne i zamiłowanie do szlachetnych słodkich win, produkowany jest tutaj ich bardzo szeroki asortyment z odmian: Bouvier, Welschiesling i Chardonnay. Dzięki swojej wyrazistej owocowości i koncentracji nadają się one najbardziej do produkcji typowej dla tego regionu Trockenbeerenauslese.
Równie przekonująca jest jakość win czerwonych, wytrawnych ze szczepów Zweigelt, Blaufränkisch i Cabernet Sauvignon.
Wiele międzynarodowych wyróżnień, wielokrotny wybór do „Salon Österreichischer Wein” jak również sukcesy exportowe są najlepszym świadectwem wysokiej klasy winifikowanych tu trunków.

 

                      

 

 

30 innych produktów w tej samej kategorii: