• WYPRZEDAŻ DO - 55%

    WYPRZEDAŻ DO - 55%

    NOWOROCZNE WIETRZENIE MAGAZYNÓW PROMOCJE OD 25% DO -55% WYPRZEDAŻ

Sämling TBA 2013 - MÜNZENRIEDER

62,80 zł

Wino białe słodkie Trockenbeerenauslese (TBA).

Jasno złota barwa, aromaty soczystej brzoskwini i owoców egzotycznych, fantastyczny balans pomiędzy cukrem i kwasowością.

Trockenbeerenauslese (TBA) – produkowane wyłącznie z przejrzałych winogron, w naturalny sposób zrodzynkowanych lub porażonych szlachetną pleśnią.

Więcej szczegółów

Opis

SzczepySämling
Kraj pochodzeniaAustria
RegionNeusiedlersee
Temperatura podawania8 - 11 °C
Polecamy dosłodkich dań.
Zawartość alkoholu10,00%
Rok produkcji2013
SymbolMU 05
Pojemność375 ml
Dodatkowe informacjewino z predykatem Trockenbeerenauslese. Cukier resztkowy 203,6 g/l
Smaksłodkie
Kolorbiałe
STAN MAGAZYNOWY4 butelki - 1999

Więcej informacji

Trockenbeerenauslese (TBA) – produkowane wyłącznie z przejrzałych winogron, w naturalny sposób zrodzynkowanych lub porażonych szlachetną pleśnią.

Wyróżnienia/oceny:

2009 – 90 pkt Falstaff
2006 - 89 pkt - Falstaff

Winnice rodziny MÜNZENRIEDER położone są w Apetlon, w samym sercu Parku Narodowego Neusiedlersee – Seewinkel. Powierzchnia uprawy winorośli wielkości 23 hektarów jest w 30% obsadzona białą winoroślą i w 70% krzewami ciemnej winorosli. Ze względu na niepowtarzalne warunki klimatyczne i zamiłowanie do szlachetnych słodkich win, produkowany jest tutaj ich bardzo szeroki asortyment z odmian: Bouvier, Welschiesling i Chardonnay. Dzięki swojej wyrazistej owocowości i koncentracji nadają się one najbardziej do produkcji typowej dla tego regionu Trockenbeerenauslese. Równie przekonująca jest jakość win czerwonych, wytrawnych ze szczepów Zweigelt, Blaufränkisch i Cabernet Sauvignon. Wiele międzynarodowych wyróżnień, wielokrotny wybór do „Salon Österreichischer Wein” jak również sukcesy exportowe są najlepszym świadectwem wysokiej klasy winifikowanych tu trunków.

30 innych produktów w tej samej kategorii: