Eiswein 2008 WALDSCHÜTZ 0,375 l

66,18 zł brutto

Wino białe słodkie z predykatem. Jasno złota barwa,  w nosie soczyste, słodkie owoce tropikalne jak mango i papaja. Na podniebieniu przyjemna słodycz o wyważonej kwasowości, delikatnie korzenne, eleganckie i harmonijne.

Więcej szczegółów

Opis

SzczepyRiesling i Chardonnay
Kraj pochodzeniaAustria
RegionKamptal
Temperatura podawania 8-10 °C
Polecamy do słodkich dań i deserów..
Zawartość alkoholu10,50%
Rok produkcji2008
SymbolWZ 06
Pojemność375 ml
Smaksłodkie
Kolorbiałe

Więcej informacji

Eiswein - czyli wino lodowe, winogrona podczas zbioru i tłoczenia muszą być zmrożone.

  • minimalna dojrzałość winogron 25° KMW

* KMW - Klosterneuburger Mostwaage - tradycyjna austriacka miara zawartości (wagi) cukru
w moszczu winogronowym. 1°KMW odpowiada mniej więcej 1 proc. zawartość cukru w moszczu, czyli 10 g/kg. Stąd jeśli moszcz ma wagę 11°KMW, to zawartość cukru wynosi w nim 110 g i można z niego otrzymać wino o mocy około 6,5°. System używany w zasadzie wyłącznie w Austrii i traktowany tam jako urzędowa miara zawartości cukru w moszczu gronowym.

Rodzinna winiarnia Waldschütz położona jest 20 kilometrów od Krems, w niewielkiej miejscowości Elsarn, w regionie Kamptal. Pierwsze wzmianki nazwiska Waldschütz w połączeniu z uprawą winorośli w tym regionie, pochodzą z roku 1784. Reinhard Waldschütz kieruje zakładem od roku 1994 w czwartej generacji. Na 25 hektarach uprawiane są tutaj w 75% szczepy do produkcji win białych – takie jak: Grüner Veltliner, Riesling, Sauvignon Blanc, Chardonnay, Weißburgunder, Welschriesling i Frühroter Veltliner. 25% upraw stanowią szczepy Zweigelt i Merlot. Dzięki bliskiej naturze uprawie rodzina Waldschütz produkuje ekstremalnie świeże, pełne finezji i czystości, typowe dla regionu wina.

30 innych produktów w tej samej kategorii: