Cabaresco KOLKMANN

37,72 zł brutto

Wino różowe, wytrawne, musujące ze szczepu Cabernet Sauvignon.

Trunek charakteryzuje wspaniały owocowy zapach jeżyn, czarnej porzeczki, czarnej porzeczki i owocowa słodycz ciemnych jagód. Niesamowite przeżycie dla zmysłów! Podstawą tego musującego różowego wina są wysokiej jakości winogrona ze szczepu Cabernet Sauvignon.

Więcej szczegółów

Opis

SzczepyCabernet Sauvignon
Kraj pochodzeniaAustria
RegionWagram
Temperatura podawania 8-10 °C
Polecamy do"samo dla siebie" oraz jako aperitif.
Zawartość alkoholu11,50%
Rok produkcjiKM 09
Pojemność750 ml
Dodatkowe informacjezakrętka metalowa
Smakwytrawne
Kolorróżowe
StylMusujące

Więcej informacji

Wyróżnienia/oceny:

Magazyn Vinaria wybrał to wino drugim najlepszym Frizzante w Austrii.

Winiarnia Kolkmann położona jest w gminie Fels am Wagram w Dolnej Austrii, w regionie Wagram.Początki sięgają roku 1964 i obecnie jest prowadzona w 3 generacji. Na 34 hektarach dojrzewają w 75% szczepy do produkcji win białych: Grüner Veltliner, Riesling, Sauvignon Blanc, Neuburger, Weißburgunder, Chardonnay, Rivaner (Müller-Thurgau), Frühroter Veltliner i Sämling. 25 % upraw zajmują Zweigelt, Cabernet Sauvignon, St. Laurent i Pinot Noir.

Produkcja odbywa się przy zastosowaniu metod ekologicznych: zrezygnowano w 100 % z chemicznych środków ochrony roślin i chemicznych nawozów.Paleta oferowanych win jest bardzo bogata, tym niemniej Horst Kolkmann przykłada szczególne znaczenie do szczepu Grüner Veltliner, który produkowany jest w trzech wariantach: Classic, Vom Löss i Perfektion.W ostatnich latach winiarnia Kolkmann dokonała „skoku jakościowego” czym zwróciła uwagę krytyków wina, zwłaszcza w Austrii. Szczególnej uwadze polecamy otwarte w styczniu 2012 roku, nowe pomieszczenia degustacyjne. Nowoczesna i funkcjonalna architektura jeszcze bardziej podkreślają wiele walorów kosztowanych tu win.

 

30 innych produktów w tej samej kategorii: