• WYPRZEDAŻ DO - 55%

    WYPRZEDAŻ DO - 55%

    WIOSENNE WIETRZENIE MAGAZYNÓW PROMOCJE OD 25% DO -55% WYPRZEDAŻ

Wyprzedaż! Blaufränkisch Weinberg 2008

Blaufränkisch Weinberg 2010 PICHLER-KRUTZLER

111,54 zł

-27%

152,80 zł

Wino czerwone wytrawne. Aromaty pełne ciemnych jagód i przypraw korzennych, połączonych z białym pieprzem i czereśnią. Usta skoncentrowane i soczyste, dobrze zintegrowane taniny. Mineralne i czekoladowe zakończenie.

Więcej szczegółów

Opis

SzczepyBlaufränkisch
Kraj pochodzeniaAustria
RegionWachau
Temperatura podawania18 °C
Polecamy dociemnych mięs, dziczyzny, albo po prostu solo.
Zawartość alkoholu13,50%
Rok produkcji2010
SymbolPK 07
Pojemność750 ml
Dodatkowe informacjekorek naturalny
Smakwytrawne
Kolorczerwone
STAN MAGAZYNOWYOSTATNIE 2 BUTELKI

Więcej informacji

Wyróżnienia/oceny:
2009 – 90 pkt Robert Parker
2009 – 95 pkt Falstaff
2008 – 93 pkt Falstaff
2007 – 18,5 pkt Gault Millau
2006 – 18 pkt Gault Millau

Ślub zawarty w 2006 roku pomiędzy córką gwiazdy austriackiej   sceny winiarskiej z Wachau – F.X. Pichler, Elisabeth Pichler i Ericha Krutzlera (twórcę wybitnego Blaufränkischa Perwolf) to początek małej, ale już zdobywającej uznanie (nie tylko w Austrii) winiarni Pichler-Krutzler.
W 2006 roku Erich Krutzler rozpoczął prace na bardzo starej parceli w Deutsch Schützen, gdzie powstaje bezkompromisowy Blaufränkisch Weinberg. W roku 2007 Elisabeth Pichler-Krutzler i Erich Krutzler rozpoczęli skup winogron z parceli w Dürnstein i Loiben, jak również wynajęli piwnicę w Loiben.
Obecnie roczna produkcja z 7 hektarów wynosi 10.000 butelek Grüner Veltliner, Rieslinga i Pinot Blanc z parceli Dürnsteiner Frauengärten, Loibner Klostersatz, Dürnsteiner Supperin, Dürnsteiner In der Wand, Loibner Loibenberg i Dürnsteiner Wunderburg.

Poniższe słowa Pana Wojciecha Bońkowskiego to najtrafniejsza analiza win tejże winiarni:
„Wina Pichler-Krutzler są nowoczesne i tradycyjne zarazem. Stanowią odwrót od egzotycznego, przejrzałego, orgiastycznego stylu pierwszej fali moderny w Wachau, która w ostatniej dekadzie rozsławiła ten nieznany dotąd region w świecie ( i której czołowym przedstawicielem była właśnie winiarnia F.X. Pichler). Elisabeth i Erich „fenoliczną dojrzałość” zastępują przejrzystą mineralnością. Zarazem nie są to wina chude, ostro kwasowe, bezowocowe jak trzydzieści lat temu. Wręcz przeciwnie, uderzają niezwykłą intensywnością i koncentracją; mają jedne z bodaj najdłuższych posmaków, jakich ostatnio doświadczyłem w białych winach.”

Wachau, odcinek doliny Dunaju między Melk i Krems, jest doskonałym przykładem nadrzecznych krajobrazów otoczonych górami, w których materialne dowody swojej długiej ewolucji historycznej zachowały się w znacznym stopniu. Dawna architektura (klasztory, zamki, ruiny), osiedla ludzkie i pozostałości uprawy winorośli w Wachau obrazowo ilustrują  średniowieczny krajobraz, który rozwinął się naturalnie i harmonijnie z upływem czasu. Krajobraz kulturowy Wachau został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wachau jest najsłynniejszym i najbardziej renomowanym regionem winiarskim Austrii. Cechą charakterystyczną jego krajobrazu są kamienne tarasy. Rieslingi z Wachau uchodzą w świecie za niedościgniony wzór. Jednakże najważniejszym uprawianym tu szczepem jest Grüner Veltliner, który również daje szeroką paletę białych win - od bardzo lekkich, nieskomplikowanych, codziennych, po wielowarstwowe i wyrafinowane. Wina z Wachau uzyskują zdecydowanie mineralny charakter oraz ogromny potencjał dojrzewania. Rieslingi z Wachau łączą w sobie finezyjną pikanterię win mozelskich z mocą i bogactwem Rieslingów alzackich. Tutejsze Grüner Veltlinery są bardzo złożone, ekstraktywne i pieprzne oraz znakomicie dojrzewają rozwijając złożony wachlarz aromatów.

30 innych produktów w tej samej kategorii: