Zweigelt Hölzl 2015/2017 GRENZLANDHOF FAMILIE REUMANN

47,15 zł brutto

Wino czerwone wytrawne. Trunek o rubinowej barwie, intensywne aromaty owocowo-czekoladowe z lekką nutą wanilii. W ustach wyczuwalne dojrzałe czereśnie, harmonijne, gładkie, aksamitne, o świetnym długim zakończeniu. Duży potencjał starzenia, dojrzewało 15 miesięcy w beczkach z austriackiego dębu.

Więcej szczegółów

Opis

SzczepyZweigelt
Kraj pochodzeniaAustria
RegionMittelburgenland
Temperatura podawania16-18 °C
Polecamy domakaronów, królika, serów a nawet łososia.
Zawartość alkoholu14,00%
Rok produkcji2015/2017
SymbolGR 03
Pojemność750 ml
Dodatkowe informacjezakrętka metalowa
Smakwytrawne
Kolorczerwone

Więcej informacji

Wyróżnienia/oceny:

2008 – 89 pkt Falstaff

Winiarnia Grenzlandhof Familie Reumann położona jest w Detschkreutz, w regionie Mittelburgenland, zwanym potocznie Blaufränkischland – Kraina Blaufränkischa.

Winiarnia Grenzlandhof Familie Reumann

Rodzina Reumann uprawia winogrona w trzeciej generacji, a obecnie zakład prowadzi Christian z żoną Birgit. Nazwa Grenzlandhof pochodzi od bliskiej odległości od granicy węgierskiej, jak również została wybrana w celu odróżnienia się od winiarni o podobnej nazwie znajdującej się w Deutschkruetz.
Po gruntownym remoncie i budowie nowych pomieszczeń produkcyjnych, zakończonej w roku 2003, winiarnia dysponuje najnowocześniejszą technologią produkcyjną i wspaniałym, nowoczesnym pomieszczeniem degustacyjnym.
Winnice obejmują 24 hektary, na których w 90 % wysadzone są szczepy czerwone:
Blaufränkisch (50% całej powierzchni upraw),
- Blauburgunder,
- Zweigelt,
- Cabernet Sauvignon i Merlot.
Na pozostałych 10 % dojrzewają szczepy białe: 
- Welschriesling,
- Chardonnay i Sauvignon Blanc. 
Roczna produkcja wynosi około 100.000 butelek wina.
Blaufränkisch jest najważniejszym szczepem winiarni i jest oferowany w różnych formach. Wersja klasyczna winifikowana jest w zbiornikach ze stali nierdzewnej i dzięki swojej aromatyczności oraz harmonii, pasuje na każdą okazję. Blaufränkisch z parceli Hochbaum dojrzewa 18 miesięcy w dębowych beczkach barrique. Tylko
z wyjątkowych roczników produkowane są Reserve, dojrzewające 36 miesięcy
w małych beczkach dębowych.

Austrovin darzy szczególną sympatią rodzinę Reumann i wina tutaj powstające, gdyż zainteresowanie winami austriackimi i początki naszej działalności są nierozerwalnie związane z tymi właśnie ludźmi. Dzięki nieżyjącemu już niestety ojcu Birgit – Matthiasowi Pogats, właściciel i założyciel firmy Austrovin - Adam Kusak, miał po raz pierwszy kontakt z „prawdziwym” winem i to dzięki Niemu temat WINO stał się jego fascynacją.


Gorąco polecamy wszystkie wina tego producenta i zapraszamy do ich odkrycia.

30 innych produktów w tej samej kategorii: