Pinot Noir 2015 ALFRED ZÖCHLING

37,32 zł brutto

Wino czerwone wytrawne. Delikatne aromaty truskawek, malin i jeżyn, delikatnie korzenne. Usta eleganckie i soczyste, z odrobiną słodyczy ekstraktu, delikatne taniny.

Więcej szczegółów

Opis

SzczepyPinot Noir
Kraj pochodzeniaAustria
RegionThermenregion
Temperatura podawania16-18 °C
Polecamy dopasztetów, dziczyzny, jagnięciny, serów. a także do kaczki, gęsi i indyka.
Zawartość alkoholu11,50%
Rok produkcji2015
SymbolAZ 11
Pojemność750 ml
Dodatkowe informacjezakrętka metalowa
Smakwytrawne
Kolorczerwone

Więcej informacji

Doktor Alfred Zöchling to nie tylko winiarz produkujący wina czerwone w Tattendorf, w regionie Thermenregion, ale w pierwszej kolejności naukowiec pracujący na „Universität für Bodenkultur”. Jego praca na uniwersytecie nie odbiega tematycznie od wina. Dla przykładu tematem jego pracy doktorskiej był wpływ składników znajdujących się w winach czerwonych na hamowanie rozwoju wielu chorób. Alfreda Zöchlinga poznaliśmy przez przypadek (jak to często w życiu bywa) i po degustacji jego win stwierdziliśmy, że nie może zabraknąć ich w naszej ofercie. Wszystkie tworzone przez niego wina mają fantastyczny stosunek jakości do ceny. Nie inwestując praktycznie nic w działania marketingowe (targi, wystawy, konkursy winiarskie) jego wina sprzedają się jak świeże bułeczki. Nas 6 hektarach dojrzewają zwłaszcza szczepy do produkcji win czerwonych: Zweigel, Blaufränkisch, Merlot, St. Laurent i Cabernet Sauvignon.

Zachęcamy gorąco do skosztowania win Alfreda Zöchlinga, które oprócz wysokiej jakości oferują wiele walorów zdrowotnych, o których wspomina on w swojej pracy doktorskiej.

Pinot Noir

                    

 

30 innych produktów w tej samej kategorii: