Zweigelt Perfektion 2015 KOLKMANN

44,96 zł brutto

Wino czerwone wytrawne. Intensywne aromaty śliwek, delikatne nuty przypraw ziołowych i tytoniu. W ustach gotowane jagody, marmolada, wino już bardzo rozwinięte i sprawiające dużą przyjemność.

Więcej szczegółów

Opis

SzczepyZweigelt
Kraj pochodzeniaAustria
RegionWagram
Temperatura podawania16 °C
Polecamy dopikantnie przyprawionych steków, dziczyzny, kaczki.
Zawartość alkoholu13,50%
Rok produkcji2015
SymbolKM 13
Pojemność750 ml
Dodatkowe informacjezakrętka metalowa
Smakwytrawne
Kolorczerwone

Więcej informacji

Wyróżnienia/oceny:

2008 – 87 pkt Falstaff
2006 – 88 pkt Falstaff

Winiarnia Kolkmann położona jest w gminie Fels am Wagram w Dolnej Austrii, w regionie Wagram.Początki sięgają roku 1964 i obecnie jest prowadzona w 3 generacji. Na 34 hektarach dojrzewają w 75% szczepy do produkcji win białych: Grüner Veltliner, Riesling, Sauvignon Blanc, Neuburger, Weißburgunder, Chardonnay, Rivaner (Müller-Thurgau), Frühroter Veltliner i Sämling. 25 % upraw zajmują Zweigelt, Cabernet Sauvignon, St. Laurent i Pinot Noir.

Produkcja odbywa się przy zastosowaniu metod ekologicznych: zrezygnowano w 100 % z chemicznych środków ochrony roślin i chemicznych nawozów.Paleta oferowanych win jest bardzo bogata, tym niemniej Horst Kolkmann przykłada szczególne znaczenie do szczepu Grüner Veltliner, który produkowany jest w trzech wariantach: Classic, Vom Löss i Perfektion.W ostatnich latach winiarnia Kolkmann dokonała „skoku jakościowego” czym zwróciła uwagę krytyków wina, zwłaszcza w Austrii. Szczególnej uwadze polecamy otwarte w styczniu 2012 roku, nowe pomieszczenia degustacyjne. Nowoczesna i funkcjonalna architektura jeszcze bardziej podkreślają wiele walorów kosztowanych tu win.

30 innych produktów w tej samej kategorii: