Pinot Noir Reserve 2014/2015 KOLKMANN

67,56 zł brutto

Wino czerwone wytrawne. Wiele korzennych aromatów z dominacją kardamonu, nugat, wyczuwalne nuty granatu i pomarańczy. Usta ekstraktywne, dobra struktura, łagodne taniny, długie, owocowe zakończenie. Dobry potencjał starzenia.Więcej szczegółów

Opis

SzczepyBlauburgunder (Pinot Noir)
Kraj pochodzeniaAustria
RegionWagram
Temperatura podawania18 °C
Polecamy dodziczyzny i baraniny.
Zawartość alkoholu13,00%
Rok produkcji2014/2015
SymbolKM 16
Pojemność750 ml
Dodatkowe informacjezakrętka metalowa
Smakwytrawne
Kolorczerwone

Więcej informacji

Szczep: Pinot Noir

Wyróżnienia/oceny:

90 pkt Falstaff

Winiarnia Kolkmann położona jest w gminie Fels am Wagram w Dolnej Austrii, w regionie Wagram.Początki sięgają roku 1964 i obecnie jest prowadzona w 3 generacji. Na 34 hektarach dojrzewają w 75% szczepy do produkcji win białych: Grüner Veltliner, Riesling, Sauvignon Blanc, Neuburger, Weißburgunder, Chardonnay, Rivaner (Müller-Thurgau), Frühroter Veltliner i Sämling. 25 % upraw zajmują Zweigelt, Cabernet Sauvignon, St. Laurent i Pinot Noir.

Produkcja odbywa się przy zastosowaniu metod ekologicznych: zrezygnowano w 100 % z chemicznych środków ochrony roślin i chemicznych nawozów.Paleta oferowanych win jest bardzo bogata, tym niemniej Horst Kolkmann przykłada szczególne znaczenie do szczepu Grüner Veltliner, który produkowany jest w trzech wariantach: Classic, Vom Löss i Perfektion.W ostatnich latach winiarnia Kolkmann dokonała „skoku jakościowego” czym zwróciła uwagę krytyków wina, zwłaszcza w Austrii. Szczególnej uwadze polecamy otwarte w styczniu 2012 roku, nowe pomieszczenia degustacyjne. Nowoczesna i funkcjonalna architektura jeszcze bardziej podkreślają wiele walorów kosztowanych tu win.
30 innych produktów w tej samej kategorii: