St. Laurent Holzspur 2012 Bio JOHANNESHOF REINISCH

167,97 zł brutto

Wino czerwone wytrawne. Aromaty kwiatowe (z przewagą zapachu piwonii), ciemnych owoców leśnych i pieprznym podmuchem. To jest kompletny, obiecujący i uwodzicielski trunek. Brawo!!!

Więcej szczegółów

Opis

SzczepySt. Laurent
Kraj pochodzeniaAustria
RegionThermenregion
Temperatura podawania17 °C
Zawartość alkoholu13,50%
Rok produkcji2012
Symbol13121
Pojemność750 ml
Dodatkowe informacjeWino pochodzi z oferty dodatkowej, wymaga sprawdzenia dostępności oraz aktualnego rocznika.
Smakwytrawne
Kolorczerwone
Specjalneekologiczne

Więcej informacji

Winiarnia Johanneshof Reinisch położona jest w malowniczej miejscowości nieopodal Wiednia – Tattendorf, w regionie Thermenregion.

Rodzina Reinisch uprawia winogrona w
4 generacji. Początki sięgają roku 1923
z winnicą Mitterfeld wielkości 0,5 hektara.

W 1995 roku zostały wybudowane nowe budynki w kalifornijskim stylu i dlatego okoliczna ludność nazywała rodzinę Reinisch „Mondavis z Thermenregion”.
Po tragicznej śmierci w roku 2009 Johanna Reinischa, który był uważany za pioniera jakości i wizjonera win z Thermenregion,odpowiedzialność za winiarnię dzieli 3 jego synów: Johannes, Christian i Michael.

 

Obecnie winorośle uprawiane są na ponad 40 hektarach w Tattendorf
i Gumpoldskirchen. 60 % upraw zajmują szczepy czerwone: Cabernet Sauvignon, Merlot, St. Laurent, Pinot Noir i Blauer Portugieser, a 40% to szczepy białe: Chardonnay, Weißburgunder, Riesling
i Sauvignon Blanc. Produkcja i uprawy odbywają się według metod ekologicznych. Okoliczne ziemie to  mieszanka czarnoziemów i gleb osadowych, co sprzyja z jednej strony dobrej przepuszczalności wody, a równocześnie gwarantuje szybkie nagrzewanie się ziemi.

Powyższe własności sprzyjają szybszemu procesowi dojrzewania winogron, a wyższa zawartość wapna w ziemi stwarza idealne warunki do uprawy szczepów burgundzkich.
Dlatego też Pinot Noir, St. Laurent i Chardonnay są najważniejszymi szczepami dla winiarni Johanneshof Reinisch.

30 innych produktów w tej samej kategorii: