Cabernet Franc 2017 MÜNZENRIEDER

46,52 zł brutto

Wino czerwone wytrawne. Trunek wonny, dominują aromaty czekolady, porzeczek, czerwonych owoców (truskawka, czereśnia), lukrecji i pieprzu. Bardzo wysoka jakość w stosunku do ceny.

Więcej szczegółów

Opis

Szczepy100% Cabernet Franc
Kraj pochodzeniaAustria
RegionNeusiedlersee
Temperatura podawania16-18 °C
Polecamy dociemnych mięs delikatnie przyprawionych.
Zawartość alkoholu14,00%
Rok produkcji2017
SymbolMU 54
Pojemność750 ml
Dodatkowe informacjezakrętka metalowa
Smakwytrawne
Kolorczerwone

Więcej informacji

Wino czerwone wytrawne.Trunek wonny, dominują aromaty czekolady, porzeczek, czerwonych owoców (truskawka, czereśnia), lukrecji i pieprzu. Bardzo wysoka jakość w stosunku do ceny.

Winnice rodziny MÜNZENRIEDER położone są w Apetlon, w samym sercu Parku Narodowego Neusiedlersee – Seewinkel. Powierzchnia uprawy winorośli wielkości 23 hektarów jest w 30% obsadzona białą winoroślą i w 70% krzewami ciemnej winorosli. Ze względu na niepowtarzalne warunki klimatyczne i zamiłowanie do szlachetnych słodkich win, produkowany jest tutaj ich bardzo szeroki asortyment z odmian: Bouvier, Welschiesling i Chardonnay. Dzięki swojej wyrazistej owocowości i koncentracji nadają się one najbardziej do produkcji typowej dla tego regionu Trockenbeerenauslese.

Równie przekonująca jest jakość win czerwonych, wytrawnych ze szczepów Zweigelt, Blaufränkisch i Cabernet Sauvignon.

Wiele międzynarodowych wyróżnień, wielokrotny wybór do „Salon Österreichischer Wein” jak również sukcesy exportowe są najlepszym świadectwem wysokiej klasy winifikowanych tu trunków.

 

30 innych produktów w tej samej kategorii: