Burgunder vom Löss 2017 KOLKMANN

40,08 zł brutto

Wino białe wytrawne. Miły bukiet dojrzałych żółtych owoców - melona, skórki mandarynki i miodu spadziowego.Na podniebieniu żółte jabłka, brzoskwinie i delikatne nuty owoców cytrusowych. Długi finisz i łagodna kwasowość.

Więcej szczegółów

Opis

Szczepy60 % Chardonnay i 40 % Weissburgunder
Kraj pochodzeniaAustria
RegionWagram
Temperatura podawania9-10 °C
Polecamy dorisotto z kurkami i boczkiem, cielęciny.
Zawartość alkoholu13,00%
Rok produkcji2017
SymbolKM 20
Pojemność750 ml
Dodatkowe informacjezakrętka metalowa
Smakwytrawne
Kolorbiałe
STAN MAGAZYNOWYOSTATNIE 3 BUTELKI

Więcej informacji

Pinot Noir
Winiarnia Kolkmann
położona jest w gminie Fels am Wagram w Dolnej Austrii, w regionie Wagram.Początki sięgają roku 1964 i obecnie jest prowadzona w 3 generacji. Na 34 hektarach dojrzewają w 75% szczepy do produkcji win białych: Grüner Veltliner, Riesling, Sauvignon Blanc, Neuburger, Weißburgunder, Chardonnay, Rivaner (Müller-Thurgau), Frühroter Veltliner i Sämling. 25 % upraw zajmują Zweigelt, Cabernet Sauvignon, St. Laurent i Pinot Noir.

Produkcja odbywa się przy zastosowaniu metod ekologicznych: zrezygnowano w 100 % z chemicznych środków ochrony roślin i chemicznych nawozów.Paleta oferowanych win jest bardzo bogata, tym niemniej Horst Kolkmann przykłada szczególne znaczenie do szczepu Grüner Veltliner, który produkowany jest w trzech wariantach: Classic, Vom Löss i Perfektion.W ostatnich latach winiarnia Kolkmann dokonała „skoku jakościowego” czym zwróciła uwagę krytyków wina, zwłaszcza w Austrii. Szczególnej uwadze polecamy otwarte w styczniu 2012 roku, nowe pomieszczenia degustacyjne. Nowoczesna i funkcjonalna architektura jeszcze bardziej podkreślają wiele walorów kosztowanych tu win.
Produkty powiązane

30 innych produktów w tej samej kategorii: