Blaufränkisch Eisenberg DAC 2015 STUBITS

42,36 zł brutto

Wino czerwone wytrawne. Barwa ciemna rubinowa z prawie nieprzezroczystym rdzeniem. Przyjemne akcenty wiśni oraz czarnej porzeczki zarówno w nosie jak i na podniebieniu. Wino mocne i mięsiste ale także figlarne ze świeżym posmakiem mineralnym i delikatną pikanterią.

Więcej szczegółów

Opis

SzczepyBlaufränkisch
Kraj pochodzeniaAustria
RegionSüdburgenland
Temperatura podawania16 °C
Polecamy dopieczonych mięs, gulaszu.
Zawartość alkoholu12,50%
Rok produkcji2014
Symbol14542
Pojemność750 ml
Dodatkowe informacjeWino pochodzi z oferty dodatkowej, wymaga sprawdzenia dostępności oraz aktualnego rocznika.
Smakwytrawne
Kolorczerwone

Więcej informacji

Wino pochodzi z oferty dodatkowej, wymaga sprawdzenia

dostępności oraz aktualnego rocznika.

Czas realizacji dostawy od 2 do 14 dni.

biuro@austrovin.pl
tel. 603 999 715

Prosimy o kontakt, jeżeli poszukujecie Państwo inne wina tego producenta.

 

W miejscowości Csaterberg w Südburgenland, idyllicznej „winiarskiej wyspie” położonej wśród wysokich lasów, żyje i pracuje rodzina Stubits.

Uprawa winogron nie jest głównym zajęciem rodziny Stubits. Rainer Stubits pracuje w firmie Del Fabro, a ojciec rodziny jest odpowiedzialny za jakość wina w winiarni Erdödy’sch.  Ponieważ średnia wielkość winiarni w regionie wynosi około 0,25 hektara, można powiedzieć, że winiarnia Stubits z 3 hektarami upraw jest jednym z „dużych” producentów w regionie. 35 % upraw to winogrona białe ze szczepów: Welschriesling, Grüner Veltliner, Sämling. 65 % upraw stanowią winogrona czerwone: Blaufränkisch, Merlot, Cabernet Sauvignon.
Wina czerwone tutaj powstające można podzielić na 2 kategorie. Linia Csaterberg reprezentuje klasycznie winifikowane, dojrzewające w dużych beczkach drewnianych wina, z wyrazistymi nutami owocowymi i zrównoważonymi taninami. Kategoria Reserve to wina dojrzewające w beczkach barrique, pełne charakteru, mineralne, fantastycznie oddające niepowtarzalność terroir.

Typowe dla „Winnej Idylli”, jak nazywany jest region Südburgenland, są tzw. Buschenschank. Są to tradycyjne gospody, gdzie obok wina można skosztować wiele specjałów własnej produkcji – od wędlin po chleb, od octów do nalewek. Również rodzina Stubits zaprasza regularnie do skosztowania lokalnych wyrobów.

 

 

 

 

 

 

4 innych produktów w tej samej kategorii: