Heideboden Spätlese 2015 MÜNZENRIEDER

32,52 zł brutto

Kupaż szczepów Sauvignon Blanc, Sämling i Bouvier Zapach pełen aromatów owoców egzotycznych, w ustach liczi, ananas, dobrze zintegrowana kwasowość. Pasuje do deserów owocowych, serów i samo dla siebie.

Więcej szczegółów

Opis

SzczepySämling-Bouvier-Sauvignon Blanc
Kraj pochodzeniaAustria
RegionNeusiedlersee
Temperatura podawania10-12 °C
Polecamy dodeserów i "samo dla siebie"
Zawartość alkoholu10,00%
Rok produkcji2015
SymbolMU 02
Pojemność750 ml
Dodatkowe informacjewino z predykatem Spätlese.
Smaksłodkie
Kolorbiałe

Więcej informacji

Spätlese - produkowane z gron z późnych zbiorów. Minimalna dojrzałość winogron 19° KMW.

Wyróżnienia/oceny:
2009 – 90 pkt Falstaff
2004 – Magazyn Wino NR. 5/2005Kategoria –„ Dobra okazja, wina w swojej cenie powyżej oczekiwań: Bogaty, miodowy, nieco ewaluowany zapach (i kolor) rodzynkowo - pigwowy. W ustach bardzo umiarkowana słodycz, sporo świeżości, wino w dość dziwnym stylu podwieczorka u cioci.”

Winnice rodziny MÜNZENRIEDER położone są w Apetlon, w samym sercu Parku Narodowego Neusiedlersee – Seewinkel. Powierzchnia uprawy winorośli wielkości 23 hektarów jest w 30% obsadzona białą winoroślą i w 70% krzewami ciemnej winorośli. Ze względu na niepowtarzalne warunki klimatyczne i zamiłowanie do szlachetnych słodkich win, produkowany jest tutaj ich bardzo szeroki asortyment z odmian: Bouvier, Welschiesling i Chardonnay. Dzięki swojej wyrazistej owocowości i koncentracji nadają się one najbardziej do produkcji typowej dla tego regionu Trockenbeerenauslese. Równie przekonująca jest jakość win czerwonych, wytrawnych ze szczepów Zweigelt, Blaufränkisch i Cabernet Sauvignon. Wiele międzynarodowych wyróżnień, wielokrotny wybór do „Salon Österreichischer Wein” jak również sukcesy exportowe są najlepszym świadectwem wysokiej klasy winifikowanych tu trunków.

21 innych produktów w tej samej kategorii: