• WYPRZEDAŻ DO - 55%

    WYPRZEDAŻ DO - 55%

    NOWOROCZNE WIETRZENIE MAGAZYNÓW PROMOCJE OD 25% DO -55% WYPRZEDAŻ

Welschriesling - Chardonnay TBA 2002 (0,375 l) MÜNZENRIEDER

65,20 zł

Wino białe słodkie Trockenbeerenauslese (TBA).

Żółto-złoty kolor, wyraźne aromaty brzoskwini i owoców cytrusowych, z nutami wanilii, perfekcyjna relacja cukru i kwasowości, gęste i pełne o olbrzymim potencjale starzenia.

Więcej szczegółów

Opis

SzczepyWelschriesling i Chardonnay
Kraj pochodzeniaAustria
RegionNeusiedlersee
Temperatura podawania10 °C
Polecamy do gęsich wątróbek i serów pleśniowych.
Zawartość alkoholu9,50%
Rok produkcji2002
SymbolMU 06
Pojemność375 ml
Dodatkowe informacjewino z predykatem Trockenbeerenauslese.
Smaksłodkie
Kolorbiałe
STAN MAGAZYNOWYchwilowo niedostępne

Więcej informacji

Trockenbeerenauslese (TBA) – produkowane wyłącznie z przejrzałych winogron, w naturalny sposób zrodzynkowanych lub porażonych szlachetną pleśnią. Minimalna dojrzałość winogron 30° KMW.

Winnice rodziny MÜNZENRIEDER położone są w Apetlon, w samym sercu Parku Narodowego Neusiedlersee – Seewinkel. Powierzchnia uprawy winorośli wielkości 23 hektarów jest w 30% obsadzona białą winoroślą i w 70% krzewami ciemnej winorosli. Ze względu na niepowtarzalne warunki klimatyczne i zamiłowanie do szlachetnych słodkich win, produkowany jest tutaj ich bardzo szeroki asortyment z odmian: Bouvier, Welschiesling i Chardonnay. Dzięki swojej wyrazistej owocowości i koncentracji nadają się one najbardziej do produkcji typowej dla tego regionu Trockenbeerenauslese. Równie przekonująca jest jakość win czerwonych, wytrawnych ze szczepów Zweigelt, Blaufränkisch i Cabernet Sauvignon. Wiele międzynarodowych wyróżnień, wielokrotny wybór do „Salon Österreichischer Wein” jak również sukcesy exportowe są najlepszym świadectwem wysokiej klasy winifikowanych tu trunków.

 

 

30 innych produktów w tej samej kategorii: