Sämling Beerenauslese 2015 - 0,375 l MÜNZENRIEDER

40,73 zł brutto

Wino białe słodkie z predykatem Beerenauslese. W nosie owoce tropikalne, owoc męczennicy i liczi. W ustach przyjemna słodycz z delikatną kwasowością.

Beerenauslese (BA) - wina z wybranych kiści winogron z późnych zbiorów pokrytych  szlachetną pleśnią. Minimalna dojrzałość winogron 25° KMW.

Więcej szczegółów

Opis

SzczepySämling
Kraj pochodzeniaAustria
RegionNeusiedlersee
Rok produkcji2013/2014/2015
Pojemność375 ml
Smaksłodkie
Kolorbiałe
STAN MAGAZYNOWYostatnie 3 butelki

Więcej informacji

Beerenauslese (BA) - wina z wybranych kiści winogron z późnych zbiorów pokrytych  szlachetną pleśnią. Minimalna dojrzałość winogron 25° KMW.

Winnice rodziny MÜNZENRIEDER położone są w Apetlon, w samym sercu Parku Narodowego Neusiedlersee – Seewinkel. Powierzchnia uprawy winorośli wielkości 23 hektarów jest w 30% obsadzona białą winoroślą i w 70% krzewami ciemnej winorosli. Ze względu na niepowtarzalne warunki klimatyczne i zamiłowanie do szlachetnych słodkich win, produkowany jest tutaj ich bardzo szeroki asortyment z odmian: Bouvier, Welschiesling i Chardonnay. Dzięki swojej wyrazistej owocowości i koncentracji nadają się one najbardziej do produkcji typowej dla tego regionu Trockenbeerenauslese. Równie przekonująca jest jakość win czerwonych, wytrawnych ze szczepów Zweigelt, Blaufränkisch i Cabernet Sauvignon. Wiele międzynarodowych wyróżnień, wielokrotny wybór do „Salon Österreichischer Wein” jak również sukcesy exportowe są najlepszym świadectwem wysokiej klasy winifikowanych tu trunków.

21 innych produktów w tej samej kategorii: