Cuvee Eiswein 2015 (0,375 l) MÜNZENRIEDER

57,28 zł brutto

Wino białe słodkie z predykatem. Intensywny żółto złoty kolor, w zapachu wyczuwalne świeże ziołowe nuty, wino eleganckie z naturalną słodyczą.

Eiswein - czyli wino lodowe, winogrona podczas zbioru i tłoczenia muszą być zmrożone. Minimalna dojrzałość winogron 25° KMW.

 

Więcej szczegółów

Opis

SzczepyGrüner Veltliner I Welschriesling
Kraj pochodzeniaAustria
RegionNeusiedlersee
Temperatura podawania10 °C
Polecamy dodeserów i serów
Zawartość alkoholu9,00%
Rok produkcji2015
Pojemność375 ml
Dodatkowe informacjewino słodkie z predykatem Eiswein. Cukier resztkowy 116,2 g/l
Smaksłodkie
Kolorbiałe

Więcej informacji

Winnice rodziny MÜNZENRIEDER położone są w Apetlon, w samym sercu Parku Narodowego Neusiedlersee – Seewinkel. Powierzchnia uprawy winorośli wielkości 23 hektarów jest w 30% obsadzona białą winoroślą i w 70% krzewami ciemnej winorosli. Ze względu na niepowtarzalne warunki klimatyczne i zamiłowanie do szlachetnych słodkich win, produkowany jest tutaj ich bardzo szeroki asortyment z odmian: Bouvier, Welschiesling i Chardonnay. Dzięki swojej wyrazistej owocowości i koncentracji nadają się one najbardziej do produkcji typowej dla tego regionu Trockenbeerenauslese.
Równie przekonująca jest jakość win czerwonych, wytrawnych ze szczepów Zweigelt, Blaufränkisch i Cabernet Sauvignon.
Wiele międzynarodowych wyróżnień, wielokrotny wybór do „Salon Österreichischer Wein” jak również sukcesy exportowe są najlepszym świadectwem wysokiej klasy winifikowanych tu trunków.

22 innych produktów w tej samej kategorii: