Weißburgunder Steirische Klassik 2017 WINKLER - HERMADEN

61,30 zł brutto

Wino białe wytrawne, ekologiczne. Typowy aromat orzechów włoskich połączony z zapachem cytrusów i subtelną nutą masła. Usta soczyste, o delikatnej strukturze mineralnej.

Więcej szczegółów

Opis

SzczepyWeißburgunder (Pinot Blanc)
Kraj pochodzeniaAustria
RegionSüdoststeiermark
Temperatura podawania16-18 °C
Polecamy dodań z drobiu, grillowanych potraw
Zawartość alkoholu12,00%
Rok produkcji2017
SymbolWH 11
Pojemność750 ml
Dodatkowe informacjezakrętka metalowa
Smakwytrawne
Kolorbiałe
Specjalneekologiczne

Więcej informacji

Weißburgunder

Weissburgunder

Oznaczenie Steirische Klassik STK odnosi się do białych win pochodzących ze Styrii, których cechą charakterystyczną jest bardzo wyrazista owocowa aromatyka. Wina STK dojrzewają tylko w kadziach ze stali nierdzewnej i dzięki temu odzwierciedlają cechy typowe dla danego szczepu i roku powstania.

 
Wyróżnienia/oceny:

2010 – 88 pkt Falstaff

2009 – 89 pkt Falstaff

2008 – 88 pkt Falstaff

2008 – 86 pkt Wein-plus.deRodzinna winiarnia Winkler-Hermaden położona jest w południowo-wschodniej części Styrii, tylko kilka kilometrów od granic Słowienii i Węgier.

Od roku 1918 zamek i posiadłość Kapfenstein, których burzliwa historia sięga ponad 900 lat wstecz,  znajdują się w rękach rodziny Winkler-Hermaden.  

Zamek, spełniający obecnie funkcję hotelu, wybudowany został w XI wieku na szczycie wygasłego wulkanu !!! Drugą część nazwiska – Hermaden, rodzina zawdzięcza Feldmarschall-Leutnant Arthurowi Winklerowi, który wsławił się odwagą podczas bitew w masywie Hermada (bitwy pod Isonzo podczas I wojny światowej). Cesarz Karol I przyznał Arturowi Winklerowi szlachecki tytuł „von Hermaden” za jego zasługi na polu bitwy.

Od roku 1981 Georg Winkler-Hermaden wraz z żoną Margot, przejęli odpowiedzialność za posiadłość i winiarnię.
Na w przeważającej części stromych zboczach, ponad 36-ciu hektarów winnic, dojrzewają białe szczepy: Sauvignon blanc, Gewürztraminer, Welschriesling, Weißburgunder, Morillon, Grauburgunder, Traminer i Riesling, które stanowią 45 % wszystkich upraw. Udział szczepów czerwonych stanowi 55 % upraw i są to: Blauer Zweigelt, Merlot, Pinot noir, St. Laurent, Cabernet Sauvignon i Rösler.
Połączenie tradycyjnych, przez dziesięciolecia sprawdzonych metod z nowoczesną technologią jest dla wszystkich członków rodziny oczywistym gwarantem najwyższej jakości produkowanych win.


Cała produkcja win odbywa się w kompleksie budynków, który składa się między innymi z „Piwnicy Smoka” i „Piwnicy Lwa”. Wybudowana w roku 1999 Piwnica Smoka służy do obróbki technologicznej winogron, a w ponad 220 letniej Piwnicy Lwa odbywa się dalsza obróbka moszczu. W położonej nieopodal, ponad 60 metrowej „Piwnicy Długiej”, znajduje się ponad 200 beczek barrique, w których spokojnie dojrzewa wiele wspaniałych trunków winiarni Winkler-Hermaden.

30 innych produktów w tej samej kategorii: