Grauburgunder Schlosskogel Reserve 2017 WINKLER - HERMADEN

148,62 zł brutto

Wino białe wytrawne, ekologiczne. Pinot Gris to miła odmiana w swoim rodzaju, uwodzi zapachem owoców tropikalnych, nutą gruszki oraz niuansami ziół i grejpfruta.
Wino soczyste o finezyjnej strukturze gdzie słodycz przeplata się z mineralnością.

Więcej szczegółów

Opis

SzczepyGrauburgunder (Pinot gris)
Kraj pochodzeniaAustria
RegionSüdoststeiermark
Temperatura podawania10-12 °C
Polecamy dojagnięciny, pikantnych serów i homara.
Zawartość alkoholu14,00%
Rok produkcji2017
SymbolWH 15
Pojemność750 ml
Dodatkowe informacjekorek naturalny
Smakwytrawne
Kolorbiałe
Specjalneekologiczne

Więcej informacji

Grauburgunder

Rodzinna winiarnia Winkler-Hermaden położona jest w południowo-wschodniej części Styrii, tylko kilka kilometrów od granic Słowienii i Węgier.

Od roku 1918 zamek i posiadłość Kapfenstein, których burzliwa historia sięga ponad 900 lat wstecz,  znajdują się w rękach rodziny Winkler-Hermaden.  

Zamek, spełniający obecnie funkcję hotelu, wybudowany został w XI wieku na szczycie wygasłego wulkanu !!! Drugą część nazwiska – Hermaden, rodzina zawdzięcza Feldmarschall-Leutnant Arthurowi Winklerowi, który wsławił się odwagą podczas bitew w masywie Hermada (bitwy pod Isonzo podczas I wojny światowej). Cesarz Karol I przyznał Arturowi Winklerowi szlachecki tytuł „von Hermaden” za jego zasługi na polu bitwy.

Od roku 1981 Georg Winkler-Hermaden wraz z żoną Margot, przejęli odpowiedzialność za posiadłość i winiarnię.
Na w przeważającej części stromych zboczach, ponad 36-ciu hektarów winnic, dojrzewają białe szczepy: Sauvignon blanc, Gewürztraminer, Welschriesling, Weißburgunder, Morillon, Grauburgunder, Traminer i Riesling, które stanowią 45 % wszystkich upraw. Udział szczepów czerwonych stanowi 55 % upraw i są to: Blauer Zweigelt, Merlot, Pinot noir, St. Laurent, Cabernet Sauvignon i Rösler.
Połączenie tradycyjnych, przez dziesięciolecia sprawdzonych metod z nowoczesną technologią jest dla wszystkich członków rodziny oczywistym gwarantem najwyższej jakości produkowanych win.


Cała produkcja win odbywa się w kompleksie budynków, który składa się między innymi z „Piwnicy Smoka” i „Piwnicy Lwa”. Wybudowana w roku 1999 Piwnica Smoka służy do obróbki technologicznej winogron, a w ponad 220 letniej Piwnicy Lwa odbywa się dalsza obróbka moszczu. W położonej nieopodal, ponad 60 metrowej „Piwnicy Długiej”, znajduje się ponad 200 beczek barrique, w których spokojnie dojrzewa wiele wspaniałych trunków winiarni Winkler-Hermaden.

 

30 innych produktów w tej samej kategorii: