Bezpłatna dostawa win od 200 zł! Zamów telefonicznie: +48 603 999 715 Oferta hurtowa Kontakt z nami

O nas

Szanowni państwo! 

Podczas wielu spotkań na targach czy degustacjach często pytacie nas Państwo, dlaczego wybór nasz padł właśnie na wina austriackie. Otóż z jednej strony obecność tychże na polskim rynku w momencie powstania naszej firmy była znikoma. Po drugie w czasach masowej produkcji tanich win przemysłowych, rośnie zapotrzebowanie na „pra­w­dzi­­wą” jakość. Gwarantem wytwarzania win najwyższej klasy w Austrii jest najbardziej rygorystyczna na świecie ustawa regul­ująca system winifikacji i kontroli, struktura małych i średnich gospodarstw winiarskich, jak również nowa de­fi­nicja pojęcia jakości wśród austriackich producentów.

Jak sama nazwa naszej firmy wskazuje, centralnym tematem, któremu poświęcamy uwagę, są wina austriackie. Od roku 2004 jako firma jednoosobowa, a od 2012 jako spółka z o.o., zajmujemy się selekcją i dystrybucją na terenie Polski wysokiej jakości win z kraju Mozarta, Kafki, Freuda, Klimta… 

Większość win kupujemy bezpośrednio od producentów, z którymi najczęściej łączy nas oprócz biznesu również przyjaźń. Sprowadzamy wina od znanych na całym świecie gwiazd austriackiej sceny winiarskiej jak również od mniej znanych producentów.

Od kilku lat sprowadzamy bezpośrednio wina z takich krajów jak Czechy, Słowenia, Chorwacja, Węgry

i Niemcy. Promujemy polskie winiarstwo i obok dystrybucji win Srebrna Góra systematycznie powiększamy asortyment rodzimych producentów win.

Dzięki współpracy z dużymi dystrybutorami mogliśmy poszerzyć naszą ofertę o wiele winnych rarytasów z całego świata.

Ponieważ Austria to nie tylko wspaniałe wina, naszą ofertę wzbogaca wiele artykułów spożywczych, takich jak oleje spożywcze, słodycze, soki z winogron czy legendarny Almdudler.

Jesteśmy reprezentantem na terenie Polski największego producenta sadzonek winorośli w Austrii - Rebschule Tschida. Oferujemy dla polskich winiarzy sadzonki najwyższej jakości, jak również doradztwo, analizy ziemi, wyjazdy szkoleniowe itd. 

Nasza oferta skierowana jest do odbiorców indywi­du­alnych, gastronomii, sklepów specjalistycznych  i klientów instytucjonalnych. Naszą rolę rozumiemy jako rodzaj fachowego pośrednika pomiędzy producentem a Państwem – naszym Klientem. Gwarantujemy uczciwą kalkulację, co w czasach ogólnej dostępności do informacji jest rzeczą oczywistą.

Dziennikarze Magazynu Wino docenili naszą pracę i fascynację winami austriackimi wyróżniając nas przyznaniem tytułu IMPORTER ROKU 2009.

Będziemy bardzo wdzięczni za uwagi i sygnały pozwalające na poprawę i ulepszenie funkcjonowania naszego portalu internetowego i sklepu. 

Życzymy wiele przyjemności w odkrywaniu nowych smaków i przeglądaniu naszej, systematycznie modernizowanej, strony internetowej.

Austrovin team

 

Witaj na stronie

Austrovin

Strona przeznaczona tylko dla osób pełnoletnich.
Zawiera między innymi opisy napojów alkoholowych oferowanych przez sklep Austrovin.pl

Czy masz ukończone 18 lat?